12Buy מתנות ממותגות
0
Page 1
0
Page 1
0
Subtotal: 0

הרשימה שלך עדיין ריקה

עוד שניה היא עולה על הקורקי ובורחת.

למה שלא נפנק אותה במשהו?

המוצרים שלנו

מגזין 12Buy

שווי מתנות לעובדים – מה המיסוי הנלווה?

שווי מתנות לעובדים

כולנו רוצים לפרגן לעובדים שלנו במתנות בחגים ובאירועים אישיים, ובישראל כמו בישראל – לא חסרים חגים. מתנות הן דרך מעולה להביע הערכה לעובדים ולספקים שנותנים את כל כולם כדי שהעסק ידפוק כמו שעון. עם זאת, סכומי המתנות יכולים להיות גבוהים וכמו כן גם תשלומי המס הכרוכים בהם. אז אנחנו כאן כדי לעשות סדר ולעזור לכם לפרגן להם מכל הלב אבל להישאר עם יד על הדופק. מה שווי המתנות המקובל לכל אירוע וחג ומה המיסוי עליהן? הכול במאמר שלפניכם.

שווי מתנת גיפט קארד לעובדים

גיפט קארד ותווי שיי הם בחירה מעולה למתנה לעובדים בזכות הגמישות שלהם והקלות שבה מעבירים אותם לעובדים, בקליק אחד ישר לטלפון או למייל של העובד. עם זאת, הטיפול במס של גיפט קארדים יכול להשתנות על פי סכומם והתדירות שבה הם ניתנים. על פי חוקי המס הישראליים, גיפט קארד הניתן לעובדים כמתנות לעובדים, נחשב כחלק מהכנסתו החייבת במס של העובד אם הוא עולה על ערך מסוים. לדוגמה, גיפט קארדים שניתנים מדי פעם ואינם עולים על תקרת הפטור להטבה זניחה שנקבעה על ידי רשות המיסים בישראל ועומדת על 210 שקלים, אינם חייבים במס. עם זאת, גיפט קארדים שעולים על סכום זה חייבים במס ויש לדווח עליהם כחלק משכרו של העובד. זה לא רק משפיע על ההטבה שמקבל העובד אלא גם משפיע על המעסיק.

שווי מתנה לעובדים באירועים אישיים

אתם בוודאי רוצים להיות חלק גם ברגעים האישיים והמרגשים של העובדים שלכם, כמו חתונות, ימי הולדת או לידת ילד חדש, ולתת להם מתנה מהלב. אבל חשוב לדעת שגם מתנות אלה כפופות למיסוי על פי החוק הישראלי. מתנות אלה נבחנות על בסיס שוויין הגלוי בשוק, ואם הן עולות על תקרת פטור שעומדת על 210 שקלים למתנה הניתנת פעם אחת בשנה, הן נחשבות להכנסה חייבת במס. על המעסיקים לוודא כי ערך מתנות כאלה מתועד וכי נוכו המיסים המתאימים כדי לעמוד בתקנות המס. זה מבטיח שאתם והעובדים מוגנים מבעיות משפטיות פוטנציאליות שעלולות לנבוע מאי ציות או מאי ידע.

שווי מתנה לעובדים בחגים

אין עובד שלא מחכה למתנת החג השנתית, ואנחנו לא רוצים שתאכזבו את העובדים שלכם. מתנות לחגים ומארזים לחגים המוענקות בחגים כמו פסח וראש השנה, גם הן כלולות במיסוי מאחר שהן מהוות הכנסת עבודה לעניין מס הכנסה. קיימים פטורים ספציפיים לשי לחג לעובדים בעל ערך נמוך, אשר אינו מקבל חבות מס כחלק מהכנסת העובד. עם זאת, בדומה לסוגי מתנות אחרים, אם ערך המתנות שניתנו במהלך תקופות אלה עולה על התקרות שנקבעו מראש, יש לתעד ולחייב אותן במס בהתאם, וכמו כן לגלם אותן בתלוש המשכורת של העובד.

שווי מתנה ללקוחות ולספקים

גם לערך המתנות שניתנות ללקוחות ולספקים עשויות להיות השלכות מס, אם כי אלו פחות נוקשות בדרך כלל מאלה שחלות על מתנות לעובדים. מתנות ללקוחות ולספקים הן לרוב הוצאות עסקיות מוכרות לחברה, ובתנאי שהן עומדות בקריטריונים מסוימים כמו שווי סביר וקשר ישיר לעסק. עם זאת, אם מתנות נחשבות לבעלות ערך גבוה מדי, וערכן עולה מעל 210 שקלים, או שהן אינן קשורות לפעילות העסקית, הן עלולות שלא להיות מוכרות לצרכי מס, מה שיוביל להגדלת העלויות בעסק. כדי להימנע מזה, לפי התקנון של רשות המיסים יש לרשום את שם המקבל של המתנה, את הקשר שלו לעסק וכמו כן את הסיבה לנתינת המתנה.

לסיכום

אין כמו לנצל כל סיבה למסיבה ולחלק מתנות שוות ובכיף. אבל כדאי לשים לב למיסוי על המתנות המושפע מגורמים שונים, כולל סוג המתנה, השווי שלה, ההזדמנות והמקבל. רגע לפני שאתם נותנים את המתנה, חשוב שתקפידו על תיעוד כל המתנות שניתנות לעובדים, ללקוחות וגם לספקים וככה תבטיחו שהעסק מציית לחוקי המס בישראל ושכולם נהנים ממתנה שווה ומתגמלת.

רשימת ההפתעות
Sign in

No account yet?