12Buy מתנות ממותגות
0
Page 1
0
Page 1
0
Subtotal: 0

הרשימה שלך עדיין ריקה

עוד שניה היא עולה על הקורקי ובורחת.

למה שלא נפנק אותה במשהו?

המוצרים שלנו

מגזין 12Buy

פעילויות גיבוש לעובדי החברה

פעילויות גיבוש

טיפוח צוות מגובש וחדור מוטיבציה הוא חלק בלתי נפרד מהצלחת החברה, ואת זאת אפשר להשיג בין היתר באמצעות פעילויות גיבוש לעובדי החברה. פעילויות אלו הן הרבה יותר מכיף והנאה, הן עוזרות לשפר ולחזק את התקשורת בין חברי הצוות, לבנות אמון ולהצית את היצירתיות בכל אחד ואחת מהם. אם אתם האחראיים על פעילויות לעובדים וחשוב לכם לארגן עבורם פעילויות מגבשות, המאמר הזה יעזור לכם לקבל כמה רעיונות מוצלחים.

למה חשוב לקיים פעילויות גיבוש לעובדים?

המוטיבציה והיכולות של העובדים שלכם אינן מושפעות אך ורק ממוצרים ואביזרים למשרד או גאדג'טים מתקדמים המשפרים את איכות העבודה שלהם, או ממוצרים ארגונומיים השומרים על בריאות הגוף שלהם במהלך עבודה משרדית ממושכת. שילוב של פעילויות גיבוש הוא הכרחי כחלק מטיפוח סביבת עבודה מצליחה ומשגשגת. פעילויות אלו עוזרות ללכד את הצוות, לשפר את התקשורת ביניהם וליצור חברות חזקה יותר בין העובדים. תרגילים אלו מתוכננים כהלכה ומותאמים אישית לצוות העובדים כדי שיוכלו ליישם את המיומנויות השונות שלהם בהן, לחזק אותן וליצור יחסי אמון וכבוד הדדי. פעילויות גיבוש תורמות לתחושת שייכות ומטרה משותפת, ובסופו של דבר מגבירות את המורל ואת שביעות הרצון בעבודה.

איך יכולות פעילויות הגיבוש לתרום לצוות ולעסק שלכם?

יש לא מעט שאלות המעסיקות אנשי ונשות HR. למשל בעניין גיוון וחוויית עובד וכיצד שניהם קשורים לתיקים ממותגים, וגם איך להתחיל תהליך אונבורדינג לאחר גיוס גדול של עובדים. אחת התהיות החשובות בנושא גיבוש צוותים היא אם ומדוע כדאי להשקיע בעניין הזה, ואיך בדיוק פעילויות כאלו יכולות לתרום להצלחתו וגיבושו של הצוות עצמו. פעילויות אלו משמשות כמעין פלטפורמה לפתח קשרים אישיים חזקים בין חברי הצוות. הן עוזרות לאתר חוזקות, לפתח מיומנויות חשובות ומעודדות חשיבה יצירתית ופתרון בעיות. הן לוקחות את העובדים רגע הצידה, מחוץ לכללי המשחק המוכרים להם ממקום העבודה, ויוצרות עבורם מרחב ללמוד מחדש ולהתפתח. בין לבין אתם יכולים לספק להם כל מיני מתנות ומרצ'נדייז שיחזקו גם את הנאמנות שלהם לעסק ויעוררו דיון, כמו חולצות ממותגות במגוון צבעים וגזרות, מוצרים אקולוגיים להגברת המודעות לשמירה על הסביבה ועוד.

פעילויות גיבוש מומלצות

יש מגוון רחב של משחקים ופעילויות גיבוש מומלצות היכולות לתרום רבות לצוותים עצמם. הינה כמה רעיונות:

ספירה מ1 ועד 20 בסדר רנדומלי

זהו משחק היכרות נחמד, שבמסגרתו כל חברי הצוות צריכים לספור עד 20, כאשר בכל פעם אחד אחר אומר את הספרה הבאה ללא סדר מסוים. אם שניים אומרים את אותה הספרה הבאה בתור, עוצרים את המשחק ומתחילים מהתחלה. הרעיון הוא לשמור על קשר עין במהלך כל המשחק ולספור בצורה איטית כדי לא לטעות.

משחק בנייה בקבוצות

במשחק המאתגר הזה כל קבוצה מקבלת גפרורים, ומטרתה היא לבנות בתוך 7 דקות בלבד מגדל גפרורים חזק ויציב. בתום המשחק דנים בדינמיקה שנוצרה תוך כדי הבנייה ובתהליכים שחברי הצוות עברו.

חמישה דברים לקחת לאי בודד

המשחק הזה ארוך יותר ויכול להימשך חצי שעה לפחות. מחלקים את הצוות לכמה קבוצות, וכל קבוצה צריכה להכין רשימה של חמישה פריטים לקחת לאי בודד ולשכנע את הקבוצות האחרות, תוך כדי מתן הסברים לכך, שהרשימה שלה היא הכי טובה. הקבוצה המנצחת היא זו שבה בחרו כולם כבעלת הרשימה הטובה ביותר.

אמונות טפלות

במסגרת המשחק הזה כל אחד צריך לכתוב על דף איזושהי אמונה טפלה שהוא מאמין בה ומתחבר אליה, ועל חברי הצוות האחרים לנחש מי כתב אותה. בהמשך, במסגרת קבוצתית, דנים בעניין האמונה, מהו תפקידה, כיצד היא נוצרה ועוד.

מסירות בכדור בלי שייפול

המשחק הנחמד הזה מטפח יחסי אמון ומחזק את שיתוף הפעולה בין חברי הצוות. המטרה היא ברורה: להתמסר בכדור מבלי שייפול, משחק המצריך ריכוז רב וקצת קואורדינציית יד-עין.

משחק הפדיחה הכי גדולה

במשחק הזה כל אחד משתף עם שאר החברים את הפדיחה הכי גדולה שהוא חווה. כשכולם מסיימים לספר, צריכים להצביע למי הייתה הפדיחה הכי טובה ומצחיקה.

בואו תציגו את עצמכם

המשחק הזה עוזר לשבור את הקרח. במסגרתו כל אחד מציג את עצמו במהירות ומנדב מידע על עצמו שייתכן שאף אחד לא ידע קודם לכן.

של מי החפץ?

המשחק הזה בוחן עד כמה חברי הצוות מכירים זה את זה. במסגרתו מניחים כולם חפצים אישיים במרכז המעגל, כאשר כל אחד בתורו מוציא חפץ אחד וצריך לנחש למי הוא שייך.

נחשו מי זה?

משחק זריז הנעשה במסגרת של קבוצות קטנות. כל אחד מהמשתתפים מדביק על מצחו פתקית שעליה רשום שמה של אישיות מסוימת, סלב או בעל מקצוע. כל חברי הקבוצה מסתובבים בחדר, והם צריכים לשאול זה את זה שאלות של כן ולא כדי לזהות מה רשום על הפתק שלהם.

לסיכום

משחקים ופעילויות שונות הם כלים רבי עוצמה לחיזוק עבודת צוות והגברת הגיבוש בקרב העובדים, החשובים להצלחת החברה. הפעילויות לא חייבות להיות מתוחכמות במיוחד כדי להצליח במטרה, הלא היא גיבוש הצוות. הרעיון המרכזי הוא לאפשר להם לשבור את הקרח כמה שיותר מהר וליצור ביניהם אינטראקציה טובה היכולה לעזור בפיתוח היחסים הבין-אישיים, בשיפור יכולתם לעבוד כצוות אחד וגם לעודד יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסה.

רשימת ההפתעות
Sign in

No account yet?