12Buy מתנות ממותגות
0
Page 1
0
Page 1
0
Subtotal: 0

הרשימה שלך עדיין ריקה

עוד שניה היא עולה על הקורקי ובורחת.

למה שלא נפנק אותה במשהו?

המוצרים שלנו

מגזין 12Buy

בידוד תרמי: מהו? ואיך הוא עובד?

בידוד תרמי

אחד מפלאי הטכנולוגיה הכי משמעותיים של השנים האחרונות הוא הדבר שנקרא בידוד תרמי. המדע מצא דרכים פשוט מעולות לשמור על טמפרטורה רצויה (בין אם חום וקור), דבר שיש לו הרבה מאוד שימושים – החל מתחום הלבוש, דרך שימור מזון ועד לענף הבנייה. אם עדיין לא יצא לכם לשמוע על הבידוד התרמי, הינה כל מה שחשוב ומעניין לדעת בנושא.

כיצד עובד הבידוד התרמי?

אז איך בכלל הדבר הזה עובד? בידוד תרמי נעשה באמצעות מניעת הולכת חום, מניעת הסעה ומניעת קרינה. החומר שנמצא בעצם כשכבה נוספת, מונע את המעבר של הטמפרטורה החוצה או פנימה. כדי להבין בדיוק איך זה עובד, בואו ננסה להבין איפה פוגש אותנו הבידוד התרמי בחיי היום-יום.

איפה פוגש אותנו בידוד תרמי בחיי היום-יום?

הינה כמה מהשימושים היותר נפוצים של בידוד תרמי:

לבוש תרמי

לבוש תרמי הוא אחד הדברים הכי נפוצים והכי יעילים שיש. ביגוד תרמי הוא כזה שבעצם מאפשר לשמור על טמפרטורת גוף גבוהה ולא נותן למזג אוויר קר להשפיע על הגוף ולהגיע חלילה למצב מסוכן של היפו-תרמיה. הדפסה על חולצות תרמיות הן בשימוש נפוץ ביותר בקרב מטיילים, חיילים ואנשים שעובדים בסביבה חיצונית במקומות שבהם טמפרטורות נמוכות בחודשי החורף. כפפות תרמיות נפוצות גם הן בקרב מטיילים וחיילים ואפשר לראות כפפות מהסוג הזה בעיקר אצל חובבי סקי וספורט חורף. יש טכניקות בידוד שונות כשמדובר בביגוד, כשהנפוצה ביותר היא יצירת מעין חללי אוויר ששומרים את חום הגוף בתוך הבגד ומונעים ירידה של טמפרטורת הגוף.

בשמירה על טמפרטורת המשקה

עוד שימוש נפוץ למדי בבידוד תרמי הוא בתחום השתייה. כוסות טרמיות ממותגות הפכו בשנים האחרונות לאחד המוצרים הנפוצים והמבוקשים ביותר, והן בעצם מאפשרות לנו ליהנות ממשקה בטמפרטורה שנשמרת. בקבוקים תרמיים עובדים באופן דומה ואפשר לשמור בהם כמות גדולה יותר של נוזל. הבקבוקים האיכותיים ביותר הם אלו המסוגלים לשמור על כל טמפרטורה שהיא, בין אם נרצה לשמור על משקה חם או קר.

בבנייה

את הבידוד התרמי נוכל לראות גם בענף הבנייה ומשתמשים בו כדי לשמור על הטמפרטורה הפנימית במבנה, לחסוך באנרגייה הנדרשת לחימום המבנה ולהבטיח טמפרטורה אחידה בכל חלקי המבנה. מה שמעניין הוא שנוסף לבידוד הטמפרטורה, בידוד תרמי של מבנים גם מסייע במניעת התעבות מים על פני קירות ומתוך כך נזקי רטיבות. חומרי הבידוד התרמי בענף הבנייה משתנים בהתאם לצורך ולתקציב של כל מבנה.

מתי נשתמש במוצרים עם בידוד תרמי?

  • טיולים: אז מתי בכלל צריך להשתמש במוצרים עם בידוד תרמי? ובכן, כשמדובר בביגוד תרמי, הזמן המתאים ביותר לשימוש בבגדים כאלו הוא במהלך טיולים. אנשים שמטיילים בחורף ומבלים שעות ארוכות בשטח בקור, ירוויחו לא מעט מביגוד תרמי איכותי שיעזור לשמור על טמפרטורת גוף תקינה וימנע מצב מסוכן של היפו-תרמיה. כמובן שצריך להיערך כראוי לטיול וכאן תוכלו למצוא רשימת ציוד לטיול שתעזור לכם לוודא שיש לכם את כל מה שאתם צריכים.
  • ספורט חורף: לצד הטיולים, זמן מצוין לשימוש במוצרים תרמיים הוא בעת ביצוע פעילות ספורט חורף. אם אתם מתכננים חופשת סקי בקרוב, דעו שציוד תרמי איכותי בהחלט ישדרג לכם את החוויה. כמובן שמומלץ לשקול את האפשרות של ציוד תרמי גם בשירות הצבאי, בעיקר לחיילים קרביים וכאלו שמבלים שעות ארוכות בשטח בחודשי החורף.
  • בקבוקים וכוסות: שימוש במוצרים האלו, למשל של המותג קונטיגו, הוא נפלא בכל זמן, בין אם אנחנו אנשים של שטח או אנשים של משרד, המוצרים האלו יעזרו לשמור על טמפרטורה אידיאלית למשקאות שלנו תמיד.

לסיכום

בידוד תרמי הוא טכנולוגיה נפלאה וכזו שיש לה הרבה מאוד שימושים ביום-יום של כולנו. כשהחורף מגיע והטמפרטורות צונחות, זה הזמן להצטייד בציוד תרמי איכותי שיעשה לכם חורף חמים ונעים. מחפשים דרך לצ׳פר את העובדים בעונה הקרה? הינה כמה מתנות חורף לעובדים ששווה להכיר וישמחו את העובדים שלכם תמיד.

רשימת ההפתעות
Sign in

No account yet?