12Buy מתנות ממותגות
0
Page 1
0
Page 1
0
Subtotal: 0

הרשימה שלך עדיין ריקה

עוד שניה היא עולה על הקורקי ובורחת.

למה שלא נפנק אותה במשהו?

המוצרים שלנו

מגזין 12Buy

משחק משפחתי טיים: משחקים לכל המשפחה

משחק משפחתי

אם גם אתם מרגישים מפעם לפעם שהגיע הזמן לשים את המסכים בצד לטובת פעילות משפחתית מגבשת ומהנה, נראה שכבר יצא לכם לחשוב על האפשרות של משחקי קופסה, שלהם אגב הרבה יתרונות כמו פיתוח יצירתיות, גירוי הסקרנות וכמובן גיבוש משפחתי. לא יודעים ממש במה לשחק? הינה כמה המלצות חמות למשחקים שלא כדאי לפספס.

כיצד משחק משפחתי יכול לתרום לגיבוש המשפחתי?

משחקים מעודדים קשר משפחתי באמצעות קידום תקשורת, שיתוף פעולה ותחרות ידידותית. הם מציעים פעילות משותפת המעודדת צחוק ומחשבה אסטרטגית ומאפשרים זמן איכות מעולה. משחקים עוזרים לבני המשפחה להבין את נקודות החוזק והחולשה של אחד של השני ומחזקים את התחושה של עבודת צוות. הם עוזרים לייצר זיכרונות נפלאים ואפילו מסורות לשנים ארוכות. האופי האינטראקטיבי של משחקי קופסה מעודד חיבור וקרבה ומתאים לכל הגילאים. אז רגע לפני שאתם רצים להביא משחק, ריכזנו לכם את הטופ 10 של המשחקים לכל המשפחה.

טופ 10 משחקים לכל המשפחה

שם קוד

שם קוד הוא אחד המשחקים האהובים ביותר בשנים האחרונות וזה ממש לא במקרה. הוא מעודד שיתוף פעולה, יצירתיות ותחרות בין צוותים במשפחה. הוא מתאים לילדים מגיל 9 ומעלה ותורם לשימוש בשפה וליצירתיות. משחק נהדר שאפשר לשחק בכל זמן ובכל אירוע ואף פעם לא נמאס.

קאטן

קאטן הוא ככל הנראה המשחק הנמכר ביותר בדור שלנו וזה בהחלט לא מפתיע. הוא משלב הרפתקאות, חשיבה אסטרטגית, יכולות מסחר ומיקוח והפעלה של הדמיון. משחק נפלא המתאים לשלושה עד ארבעה שחקנים ויכול להעביר הרבה שעות של כיף, צחוק ולא מעט תחרות. מעבר למשחק הבסיסי, אפשר לרכוש גם הרחבות נוספות ולהפוך את המשחק למאתגר ולמעניין אפילו יותר.

ג'אנגה

המשחק הנפלא הזה פרץ לחיינו בשנות ה-90 ונראה שמאז ועד היום הוא נשאר אטרקטיבי מאוד. המטרה של המשחק היא לשלוף לבנים ממגדל, ככה שהמגדל ימשיך ויעמוד ולא יתמוטט. המתמודד ששלף את הלבנה שגרמה למגדל להתמוטט הוא זה שמפסיד במשחק. ג׳אנגה הוא משחק פשוט להבנה ומצריך בעיקר קורדינציה וסבלנות, ככה שהוא בהחלט מתאים גם לילדים בגילאים צעירים יותר. משחק מעולה שיעביר לכם שעות ארוכות של כיף, מתח ולא מעט צחוק על הדרך.

טריוויה אונליין

דרך נפלאה לרתום את הטכנולוגיה למשחק חברתי ופרונטלי היא טריוויה אונליין. תוכלו למצוא אין-ספור אתרים המציעים חידוני טריוויה משפחתיים, כאשר כל אחד מבני המשפחה יכול להתחבר בקלות וכך יוצרים תחרות משותפת. היתרון הגדול כאן הוא שאפשר לבחור בקלות נושאים שונים שמעניינים את כל בני המשפחה, רמות קושי שונות, מסגרת זמן למענה על השאלות ועוד. נוסף לכך, אפשר לראות בלייב את דירוג התוצאות, מה שבהחלט מוסיף לאווירה המהנה ולתחרותית של המשחק.

משחק הזיכרון עם חפצים בחדר

משחק כיפי וקליל שלא מצריך הרבה ידע מוקדם או הכנה מיוחדת. כל מה שצריך לעשות זה לסדר חפצים בחדר בסדר מסוים וכל משתתף בתורו צריך לזכור את הסדר שלהם ולסדר אותם בדיוק כפי שהיו בהתחלה. משחק קליל ומהנה ואפשר להתאים בקלות את דרגות הקושי לרמה של כל אחד מהמשתתפים.

אוהב שונא

משחק פשוט שיעמיק את ההיכרות בין כל בני המשפחה ומתאים גם לילדים קטנים יותר. כל משתתף כותב על פתק שלושה דברים שהוא אוהב ושלושה דברים שהוא שונא. לאחר מכן מערבבים את הפתקים וקוראים אותם כשכל אחד צריך לנחש מי כתב מה.

מונופול

מונופול הוא אחד ממשחקי הקופסה הכי מוכרים ואהובים בכל הזמנים. הוא משלב יכולת עסקית, אסטרטגיה ולפעמים גם לא מעט מזל. מתאים לילדים מגיל 10 ומעלה ויכול להעביר שעות ארוכות של כיף ושל צחוק. היום אפשר למצוא גרסאות מתקדמות בתשלום באשראי ללא שטרות וסיבוכים מיותרים ופשוט להתחיל לשחק בכיף.

טאקי

טאקי הוא משחק קלפים ישראלי אהוב שכולנו אוהבים ומכירים עוד מהילדות, כשרובינו אוהבים מאוד גם לשחק בו בתור מבוגרים. הוא מצריך יכולות חשיבה, אלתור ויצירת אסטרטגיה ועל כן הוא מושלם למשחק משפחתי בכל זמן. אגב, מכיוון שהוא משחק כל כך אהוב, הוא מתאים גם בתור מתנה למשרד יחד עם ברכות לעובדים בכל פעם שרוצים לפרגן לחברים במקום העבודה.

משחק עם שיתוף פעולה

במשחק הזה מתחלקים לזוגות ואחד מכל זוג עוטה כיסוי עיניים. המנחה שם במקום מסוים חפץ והמטרה היא להנחות את האדם השני להגיע אליו מבלי שהוא יכול לראות. משחק שעובד על שיתוף פעולה, סבלנות וקשב ולא מצריך הכנות מיוחדות. כמובן שאפשר לשדרג את המשחק הזה בקלות בדרכים שונות ואפילו לשחק אותו ביום נעים בטבע מחוץ לבית.

בינגו

בינגו הוא משחק פשוט ואהוב שמתאים גם לילדים קטנים יותר, שכן הוא לא מצריך יכולות מיוחדות. יש כאן הרבה עניין של מזל וזהו משחק מהנה שיכול להעביר שעות ארוכות של צחוק. מומלץ לשלב פרסים סמליים שהופכים את כל העניין לאפילו יותר מעניין. אגב, המשחק הזה ומשחקי קופסה אחרים הם רעיון מנצח בתור מתנות לחגים לעובדים שלכם או בכלל כשרוצים לשמח מישהו מבני המשפחה.

חשיבות משחק משפחתי להתפתחות הילדים

משחקי קופסה בפרט ומשחקים משפחתיים בכלל, הם הרבה יותר מכיף ואפילו הרבה מעבר לסתם פעילויות גיבוש. הם עוזרים לילדים לפתח את היצירתיות שלהם, לעבוד על הדמיון והמחשבה, מעודדים שיתוף פעולה ובעצם עוזרים לילדים להפעיל את המוח הרבה מעבר למה שצפייה במסכים מאפשרת. משחקים משפחתיים בהחלט מומלצים בהיבט הזה וחשובים מאוד להתפתחות ולצמיחה של ילדים בכל הגילאים.

משחק משפחתי vs משחק מחשב

למשחקי מחשב יש בהחלט יתרונות רבים משל עצמם, שכן הם מציגים גרפיקה מתקדמת, פיתוחים ואתגרים טכנולוגיים וחווית משחק עדכנית. עם זאת, הם לא תמיד יודעים להציע את מה שיודעים להציע משחקים משפחתיים מסוגים שונים. בראש ובראשונה משחקים משפחתיים שמים דגש בחוויה המשותפת, בין אם מדובר בתחרות בריאה, בעבודה על שיתוף פעולה או בהיכרות מעמיקה יותר של השחקנים אחד את השני. נוסף לכך, משחק משפחתי מאפשר שימוש נרחב יותר בדמיון ומאפשר לשחקנים לבנות סיפור באופן חופשי, זאת בניגוד לרצף הקבוע והאחיד שמציעים משחקי מחשב מסוגים שונים. אז כן, משחקי מחשב, גאדג׳טים ושאר פעילויות שמתרחשות על מסכים בעולם הטכנולוגי הם לא בהכרח דברים שליליים ויש להם יתרונות משלהם. ועם זאת, את היתרונות הרבים של משחק משפחתי פרונטלי המתרחש בעולם האמיתי, קשה מאוד להשיג בדרך אחרת ולכן לא מומלץ לוותר על הזמן החשוב הזה.

לסיכום

אם גם אתם מרגישים מצד אחד שהילדים מרותקים למסכים ולא מצליחים למצוא עניין בדברים אחרים, ומנגד שאין לכם מספיק זמן משפחתי איכותי, משחקים משפחתיים מסוגים שונים הם אפשרות נפלאה ומומלצת בהחלט. אפשר למצוא בקלות משחקים מסוגים שונים שלא מצריכים ציוד מיוחד או הכנה, ושווה גם להצטייד במשחקי קופסה ייעודיים שמביאים הרבה מאוד ערך מוסף. מומלץ בחום לרכוש ערכת הפוגה לבית עם הרבה פעילויות שוות וכדאי לדעת שמתנות מהסוג הזה מתאימות גם לעובדים, כאשר אפשר בקלות לשדרג אותן בעזרת מיתוג עסקי מתאים. רוצים לדעת עוד? זה הזמן להיכנס לאתר שבו תוכלו למצוא עוד רעיונות שווים ומידע נוסף שיעזור.

רשימת ההפתעות
Sign in

No account yet?