12Buy מתנות ממותגות
0
Page 1
0
Page 1
0
Subtotal: 0

הרשימה שלך עדיין ריקה

עוד שניה היא עולה על הקורקי ובורחת.

למה שלא נפנק אותה במשהו?

המוצרים שלנו

מגזין 12Buy

דפוס משי: הדפסה על משי

דפוס משי

עולם הדפוס ממשיך להציג חידושים יוצאי דופן ולהפתיע בכל פעם מחדש, ואחד החידושים הכי מעניינים שאפשר לראות בשנים האחרונות נקרא הדפסת משי. לא מדובר בהדפסה על בד משי, אלא על טכניקה ייחודית המאפשרת ליצור הדפסים מורכבים על מגוון של סוגי משטחים, ובהם מוצרים ממותגים עם הלוגו שלכם. מהי הדפסת משי, איך מבצעים אותה ומהם היתרונות של הטכניקה הזאת? כל המידע החשוב בנושא נמצא במאמר שלפניכם.

מה זה הדפסת משי?

הדפסת משי (המכונה גם הדפסת מסך או הדפס רשת) היא שיטת הדפסה שבה מודפס דימוי דו ממדי על משטחים שונים באמצעות רשת חוטים צפופה. על אף שהטכניקה המודרנית היא חדשה יחסית, השיטה הופיעה לראשונה בסין במאה ה-13 לספירה והגיעה מאסיה לאירופה בסוף המאה ה-18. בתחילת המאה ה-20 חלה פריצת דרך ניכרת בטכניקה, ונפתח הסכר שהביא לשימוש תעשייתי בשיטת הדפוס הזו. הטכנולוגיה של המאה ה-21 מאפשרת דיוק ומהירות, והרשתות המודרניות הן עמידות למדי ובעלות רזולוציה גבוהה ומרשימה. 

כיצד מבצעים הדפסת משי?

הדפסת משי היא טכניקה מיוחדת של דפוס שבה משתמשים בשבלונה ענקית העשויה רשת, המאפשרת לדיו לעבור רק דרך מקומות ספציפיים ומוגדרים על פי השבלונה. השבלונה מעוצבת בקפידה ובעדינות ודרכה הדיו מיושם על המשטח הייעודי, ולאחר מכן משתמשים במגב ייעודי כדי ללחוץ עליו דרך הרשת.

על אילו מוצרים מדפיסים בשיטת דפוס משי?

קודם כול חשוב לדבר על היתרון העיקרי והחשוב ביותר של הדפסת משי, והוא היכולת להדפיס באיכות טובה על סוגים רבים של משטחים. את הטכניקה אפשר ליישם בהדפסות על חולצה, בין שאתם מכוונים לחולצת טי או רוצים להדפיס על קפוצ׳ון. באופן דומה אפשר גם להדפיס בטכניקה הזו על כובעים, ואפשר גם להדפיס על משטחי פלסטיק ומתכת – כלומר גם על מוצרים שונים כמו כוסות וספלים. היתרון הזה הוא בעצם בשורה של ממש בעולם המיתוג – כל המרצ'נדייז שלכם יכול לעבור תהליך מהיר ומדויק של הדפסת משי כדי ליצור עיצובים איכותיים ברזולוציה גבוהה.

מה ההבדל בין הדפסת משי להדפסה דיגיטלית?

ההבדל בין סוגי ההדפסות הוא למעשה בשיטה שמשתמשים בה. הדפסת משי היא הדפסה הנעשית דרך יצירת גלופה, כלומר יש צורך לייצר תבנית של התמונה שרוצים להדפיס על המוצר ורק לאחר מכן אפשר לבצע את ההדפסה. הדפסה דיגיטלית היא הדפסה ישירות על המוצר והחומר הנטען מונע על גליל היוצר את ההדפס הרצוי.

מהם היתרונות של הדפסת משי?

היתרונות של הדפסת משי הם רבים וחשוב בהחלט להכיר אותם. בהדפסת משי הצבע בשימוש הוא עמיד ומחזיק לאורך זמן וההדפסה היא איכותית ביותר. לעומת סוגים אחרים של הדפסה, דפוס משי מאפשר גם הדפסה על צבע לבן והוא מתאים גם לסטיקרים. ככלל מדובר בהדפסה באיכות טובה מאוד עם צבעים שלא יורדים בקלות ומחזיקים לאורך זמן רב.

מהו החיסרון העיקרי לשימוש בשיטת הדפסת משי?

החיסרון העיקרי של שיטת ההדפסה הזאת הוא המחיר שלה. התהליך הוא ארוך ומורכב יחסית, ככה שאם רוצים תוצר אחד בלבד או מספר קטן יחסית של מוצרים שיש עליהם הדפס, התשלום יהיה די גבוה. עם זאת, אם אתם מעוניינים בכמות גדולה יחסית של מוצרים, המחיר פר מוצר יורד באופן ניכר, ככה שאתם מרוויחים את כל היתרונות של הדפסת משי וגם משלמים מחיר סביר ומתקבל על הדעת. אם אתם שואלים את עצמכם איך להתכונן להאקתון עם מוצרים ממותגים או מעוניינים לרכוש כמות גדולה של מוצרים מכל סיבה אחרת, הדפסת משי היא בלי ספק השיטה המומלצת להוספת הלוגו שלכם או כל כיתוב או תמונה כרצונכם.

חיסרון נוסף שצריך לדבר עליו הוא היעילות המופחתת בהדפסה על משטחים מעוקלים. בשיטה הזו מומלץ ללכת על מוצרים שטוחים כמו משטח לעכבר, חולצות ומוצרים דומים.

האם דפוס משי יקר?

כאמור, כשמדברים על מוצר אחד או כמה מוצרים ספורים, רואים כי העלות של הכנת הגלופה והחומרים הם די יקרים וזה לא תמיד משתלם. לעומת זאת, אם אתם צריכים להתעסק בכמות גדולה של מוצרים הדורשים הדפסה, המחיר פר מוצר יורד באופן ניכר והופך משתלם למדי. על כן, בתהליכים של מיתוג עסקי שבהם מעוניינים בכמות גדולה של מוצרים ממותגים, כדאי בהחלט ללכת על האפשרות המעולה של דפוס משי.

כמה זמן תחזיק הדפסת משי?

העמידות של הדפסת משי תלויה באופן השימוש במוצר ובחשיפה שלו לאור השמש. אפשר לומר כי הדפסת מוצרים בהדפסת משי מחזיקים זמן רב, לרוב כמה שנים, וזוהי בהחלט השיטה הטובה ביותר למי שרוצה מוצרים איכותיים שיחזיקו מעמד לזמן ארוך.

לסיכום

הדפסת משי היא טכניקה מעולה שתאפשר לכם ליהנות מתוצרים ממותגים מעולים באיכות גבוהה שיחזיקו לשנים ארוכות. רוצים לדעת עוד ולקבל מידע על מחירים, כמויות ואפשרויות הדפסה? צרו קשר עם המומחים של 12buy שישמחו לענות על כל שאלה.

רשימת ההפתעות
Sign in

No account yet?