12Buy מתנות ממותגות
0
Page 1
0
Page 1
0
Subtotal: 0

הרשימה שלך עדיין ריקה

עוד שניה היא עולה על הקורקי ובורחת.

למה שלא נפנק אותה במשהו?

המוצרים שלנו

מגזין 12Buy

איך לעצב לוגו?

איך לעצב לוגו

יש לא מעט דרכים להביא לידי ביטוי מבחינה ויזואלית רעיון כלשהו, אך כשמדובר בייצוג של מותג – יש דרך אחת עיקרית והיא באמצעות לוגו. לוגו הוא בסיס זהות המותג, וככזה הוא מכיל את המהות, את הערכים ואת השאיפות שלנו בתוך אלמנט עיצובי אחד. בין אם זה סמל פשוט או גרפיקה מורכבת, לוגו הוא בעל השפעה רבה – ולכן חשוב שתעצבו אותו כמו שצריך. אם יש לכם עסק כלשהו ואתם רוצים לעצב לו לוגו, המאמר הזה יסביר את כל מה שחשוב וכדאי לדעת על עיצוב לוגו.

נתחיל בשאלה – מה זה לוגו?

לוגו הוא סמל גרפי, ויזואלי, המייצג עסק, חברה, ארגון, מוצר או מותג כלשהו. מטרתו העיקרית של הלוגו היא להעביר באופן תמציתי ומשכנע את מהות המותג לציבור הרחב, ולא רק לקהל הלקוחות או לשם קידום מכירות. הלוגו יכול להיות מורכב מסמלים גרפיים, הוא יכול לכלול את שם החברה או העסק בסגנון מסוים, או לשלב בין שניהם, כדי למצב מיתוג עסקי לעסק בצורה המשקפת את החזון והמהות שלו בדרך הטובה ביותר.

מהי החשיבות של עיצוב הלוגו?

שלב עיצוב הלוגו הוא בעל חשיבות רבה, ובייחוד כדי לקחת את העסק, החברה או הארגון כמה צעדים קדימה ולהצליח בתחרות הרבה. לוגו מעוצב היטב לא רק מבדיל מותג מהמתחרים שלו אלא גם מעודד נאמנות והכרה למותג בקרב הלקוחות הפוטנציאליים שלו. הלוגו הוא בעצם ביטוי התמציתי ביותר לזהותו של מותג, והוא מכיל את ערכיו, אישיותו ומקצועיותו בעיצוב פשוט ובלתי נשכח. עיצוב לוגו אפקטיבי יכול למשוך לקוחות רבים יותר, להשרות אמון ולהפגין גם את מקצועיות המותג, ובסופו של דבר להשפיע על החלטות הצרכנים ולהניע הצלחה עסקית. בשורה התחתונה, הוא יותר מסתם דימוי. הוא כלי חשוב, המאפשר את מיצובו וצמיחתו בטווח הארוך של המותג עצמו.

כיצד נטמיע את הלוגו המעוצב והיכן?

הטמעתו של לוגו המעוצב היא חלק מהמאמץ השיווקי הנדרש מכל עסק או חברה. באמצעות הדפסה על כוסות, על חולצות ממותגות ואפילו הדפסה על קפוצ'ון) באמצעות שיטות כמו דפוס משי או שיטת ההדפסה DTF), יכול העסק להפוך כמעט כל חפץ לכלי שיווקי רב עוצמה. שיטה זו, של הטמעת הלוגו על פריט שימוש, כולל אפילו תיקי גב למחשב, עוזרת למותג להגיע לקהלים גדולים יותר ומשפרת את נוכחותו במרחב הפרטי והציבורי. באופן דומה, כובעים ממותגים וגם בקבוקים ממותגים משמשים כפלטפורמה שיווקית מצוינת, המאפשרת להרבה אנשים להיחשף למותג – גם משום שהלוגו מושך וגם כחלק ממיתוג מעסיק מוצלח. פריטים ממותגים כאלה לא רק מקדמים את המותג, אלא הופכים את המשתמשים בהם למחוברים יותר לערכי המותג ולמסר שהוא מעביר. בחירה נכונה של מוצרים להטמעת הלוגו יכולה להשפיע מאוד על תפיסת המותג ועל הצלחתו בשוק.

טיפים לאיך לעצב לוגו מקצועי ושיעביר את המסר

עיצוב לוגו נכון יכול לעשות את כל ההבדל בין עסק מצליח ולוגו שתופס את העין ומעביר את המסר, לכזה שפחות. הרבה פחות. איך עושים את זה נכון? הינה כמה טיפים חשובים שכדאי לכם להביא בחשבון:

  1. ייחודיות – הלוגו שלכם צריך לבלוט. שאפו לעיצוב שמבדיל את המותג שלכם מהמתחרים ועצבו לוגו ייחודי שמושך את תשומת הלב ומספר בצורה נכונה את הסיפור של המותג.
  2. רלוונטיות – ודאו שעיצוב הלוגו שלכם רלוונטי לתעשייה, לקהל היעד ולערכי המותג שלכם. בסופו של דבר, עליו להגיע לקהל הנכון ולהעביר בצורה המוצלחת את המסר הרלוונטי לענף שבו אתם פועלים.
  3. יצירתיות – יצירתיות היא מילת המפתח והיא הדרך הנכונה להפיח בלוגו שלכם חיים. זה לא אומר בהכרח שהלוגו שלכם חייב להיות מורכב. זה כן אומר שימוש יצירתי בצבעים, צורות וטיפוגרפיה כדי להעביר את המסר שלכם בצורה שמושכת את העין ובעיקר את תשומת הלב.
  4. פשטות – לוגו פשוט יכול להיות מוצלח הרבה יותר מלוגו מורכב מדי. קל יותר לזהות ולשחזר לוגו פשוט בפלטפורמות השונות וגם קל יותר לזכור אותו.
  5. להתאים למידות השונות – הלוגו שלכם צריך להיות כזה שנראה טוב במגוון גדלים, גם על בקבוקים וגם על שלטי חוצות גדולים.
  6. שיהיה קריא – אם הלוגו שלכם כולל טקסט, כמו שם החברה או סלוגן, ודאו שהוא קריא בכל גודל ופורמט. בחרו פונטים וצבעים שקל לקרוא על רקעים שונים.

כיצד נעצב את הלוגו?

עיצוב לוגו הוא תהליך מורכב, הכולל מספר שלבים מרכזיים כדי להבטיח שהמוצר הסופי שיתקבל מייצג בצורה מדויקת את המותג שלכם ומתחבר לקהל היעד שלכם. הינה השלבים העיקריים:

הגדרת זהות המותג

לפני שמתחילים בעיצוב עצמו, חשוב שתגדירו בצורה מדויקת את זהות המותג שלכם – את הערכים שלו, את המטרות שלו, את קהל היעד ואת המסר הכולל שאתם רוצים להעביר באמצעות הלוגו ובכלל. צעד בסיסי זה מבטיח שהלוגו שלכם ישקף נכון את מהות המותג שלכם ויפנה לקהל היעד הרלוונטי לכם.

בחירת הצבעים

לצבעים יש תפקיד חשוב בעיצוב הלוגו. הם יכולים לעורר רגשות, להעביר מסרים ולהשפיע על האופן שבו תופסים את המותג. לכל צבע יש אסוציאציות שונות והוא יכול להשפיע מאוד על האופן שבו המותג שלכם נראה. למשל, כחול מייצג אמינות ומקצועיות, בעוד שירוק קשור לצמיחה ולקיימות. בחרו צבעים שמתאימים לאישיות המותג שלכם ולמסר שאתם רוצים להעביר לקהל שלכם.

גופן מנצח מעביר מסר

הטיפוגרפיה היא מרכיב קריטי נוסף בעיצוב לוגו. בחירת הגופן משפיעה מאוד על התחושה הכללית של הלוגו ועל המסר שהוא מעביר. גופן עבה ומודגש עשוי להתאים למותג שרוצה להיראות סמכותי ולהשפיע על הקהל שלו, בעוד שגופן עדין ואלגנטי יותר יכול לעבוד היטב למותג יוקרתי למשל. המפתח הוא לבחור גופן שמתאים לאופי המותג שלכם וגם קריא בכל גודל או בפלטפורמה שבוחרים.

אפיון ועיצוב גרפי

שלב זה כולל את יצירת הלוגו בפועל, תוך שילוב הצבעים הנבחרים, הטיפוגרפיה וכל אלמנט גרפי אחר. הלוגו צריך לייצג באופן ויזואלי את זהות המותג שלכם ולגלם את הערכים שלכם. הוא יכול לכלול סמלים, צורות או דימויים ספציפיים הרלוונטיים למותג ולתעשייה שאליה שייך העסק שלכם.

חיבור הלוגו לעסק

בשלב האחרון, עליכם לוודא שהלוגו שעיצבתם לא רק מדבר את השפה של המותג אלא גם מתחבר בכל המובנים לעסק שלכם. משמעות הדבר היא לשקול כיצד ישמש הלוגו בכל הפלטפורמות – בין אם אלו פלטפורמות דיגיטליות, הדפסה, אריזות או מוצרים. הלוגו שלכם צריך להיות מגוון מספיק כדי לעבוד ביעילות בהקשרים שונים תוך חיזוק זהות המותג עצמו.

איך נעביר את אופי העסק דרך עיצוב הלוגו?

כדי להעביר את אופי העסק ללוגו שלכם, עליכם להבין ולהגדיר תחילה את הערכים שעליהם מתבסס העסק שלכם, המטרות שלו וקהל היעד שאליו הוא פונה. למשל, לחברת הייטק או חברה העוסקת בטכנולוגיות שונות, ייבחר לוגו המתבסס על טיפוגרפיה מלוטשת ומודרנית וקווים חדים המבטאים כולם יחד חדשנות ויעילות. לעומת זאת, לוגו לעסק בתחום הגינון ישלב גוונים ירוקים ומוטיבים שונים מהטבע, כמו עלים, כדי לבטא את הרעיון המרכזי של העסק. בסופו של דבר, בחירת הצבעים, הצורות והדימויים צריכים לשקף את מאפייני התחום שממנו מגיע העסק ואת הרגשות שרוצים לעורר כאשר מביטים בו.

איך לעצב לוגו: נורות אזהרה

יש לא מעט טעויות נפוצות שעושים כאשר מעצבים לוגו, ומהן חשוב ומומלץ מאוד להימנע. הפשטות היא מעל הכול ומורכבות רבה מדי יכולה לעשות נזק של ממש. לוגו מסובך מדי עשוי להיות קשה לשחזור וייתכן שלא יתאים לפלטפורמות השונות. מומלץ מאוד להימנע משימוש ביותר מדי צבעים או גופנים, מכיוון שהדבר עשוי להפוך את הלוגו לפחות מזוהה עם המותג ואפילו לבעייתי. התייחסות לתרבות המקומית היא עניין חשוב לא פחות ורבים נוטים לשכוח את זה. לסמלים, לצבעים ולצורות יכולות להיות משמעויות שונות בתרבויות שונות, לכן מומלץ לחקור את העניין ביסודיות כדי למנוע קונוטציות פוגעניות לא מכוונות בקהל היעד. נוסף לכך, וזה הכי חשוב, כדאי מאוד להימנע מטרנדים. טרנדים בהתאם להגדרתם הם זמניים. ולכן, עיצוב שהוא טרנדי היום, לא בהכרח יהיה טרנדי מחר או בעוד שנה. לוגו הוא נצחי וככזה עליו להתבסס על עיצוב שנכון לכל זמן ולא בהתאם לטרנד חולף.

טיפים לבחירת מעצב חיצוני

כשאתם בוחרים מעצב חיצוני לעיצוב הלוגו שלכם, חפשו איש מקצוע שיכול להציג לכם תיק עבודות מגוון, המדגים את סגנונות העיצוב שלו ואת יכולתו לספק לכם מענה ממוקד ומדויק. היכולת של אותו מעצב להבין אתכם ואת העסק שלכם חשובה גם היא, והיא אפשרית רק אם יש תקשורת טובה וכימיה. אם המועמד לביצוע עבודת עיצוב הלוגו שלכם שואל אתכם לא מעט שאלות, זה מצוין, שכן זה מעיד על הצורך שלו להבין ולקבל כמה שיותר מידע שיעזור לו בהמשך. ולבסוף, קבלת המלצות וחוות דעת גם היא יכולה לעזור ולתת לכם מידע חשוב על הכישורים והיכולות שלו בתור מעצב.

לסיכום

לוגו שמעוצב נכון יכול לקחת את העסק כמה צעדים קדימה ולהגיע לקהל היעד האידיאלי לכם. לפעמים, לס יז מור, ולוגו לא חייב להיות מורכב מדי כדי להצליח בכך. מומלץ מאוד להיעזר בשירותיו של מעצב מעולה המכיר היטב את התחום, כזה שיוכל לעצב לכם לוגו מושלם שידבר את השפנ של המותג ויעביר נכון את המסר. בין אם על חולצות, פנקסים, כובעים, כוסות או על שלטי חוצות, הלוגו צריך להיראות מצוין בכל מקום ובכל זמן.

רשימת ההפתעות
Sign in

No account yet?